Najpopularniejsze mity na temat domów szkieletowych
Technologia szkieletowa stosowana jest powszechnie od lat 90. Przez ten czas wokół budownictwa szkieletowego narosło bardzo dużo mitów, które powodują, że część osób po prostu nie wie, z jaką technologią mają do czynienia i faktycznie, jakie korzyści z niej wynikają.
Domy szkieletowe są zimne
Drewno w połączeniu z odpowiednimi materiałami izolacyjnymi, gwarantują stworzenie bezpiecznego i ciepłego miejsca do mieszkania, bez mostów termicznych. Zdecydowanie domy szkieletowe charakteryzują się znacznie lepszymi parametrami cieplnymi niż budynki murowane. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, a to powoduje, że nie ma szczelin, przez które ciepło mogłoby uciekać z budynku. Dobrze wykonany dom szkieletowy ogranicza wydatki na ogrzewanie. Jest energooszczędny, dlatego bez dwóch zdań można cieszyć się z oszczędności, jakie zapewni.
Ogrzewanie w domu szkieletowym jest bardzo drogie
Jeżeli dom szkieletowy zostanie wykonany z wysokiej jakości prefabrykowanych materiałów, będzie szczelny, konstrukcja stabilna, a całość budynku przyjazna dla mieszkańców. W dobrze zaizolowanym domu, nie powinno być żadnych strat ciepła. Warto również dodać, że drewno bardzo skutecznie zatrzymuje ciepło, dlatego przy niewielkich nakładach, można nagrzać dom porządnie, bez konieczności ponownego uruchamiania instalacji grzewczej przez kilka godzin.
Domy szkieletowe, ze względu na to, że są przyjazne dla środowiska, bardzo często mają zainstalowane systemy pozyskujące energię z odnawialnych źródeł. Są to panele fotowoltaiczne, pompy ciepła. Ogrzewanie w domu szkieletowym może być bardzo tanie, jeżeli tylko odpowiednio zainwestujesz, jak i przypilnujesz, aby ekipa budowlana wszystkie prace wykonała z należytą starannością.
Dom szkieletowy jest podatny na spalenie
Domy szkieletowe nie są łatwopalne. Wręcz są niepalne. Drewno, z którego powstają domy szkieletowe jest specjalne impregnowane, czterostronnie strugane oraz gładkie. Nie są to dobre warunki do rozwoju i rozprzestrzeniania ognia. Dzięki temu, że wszystkie krawędzie desek użytych do budowy domu szkieletowego są fazowane, ogień ślizga się po materiale, nie powodując jego całkowitego spalania. Wnętrze domu szkieletowego bardzo często wykańczane jest płytami gipsowo-kartonowymi, które są standardowym materiałem przeciwpożarowym. Od zewnątrz ściany są pokryte wełną mineralną, która również jest niepalna. Ryzyko zapalenia budynku jest minimalne, tak samo jak zwarcie instalacji elektrycznej, która jest podwójnie izolowana.
Materiał przygotowany we współpracy ze specjalistami od drewna z Best Timber Polska.
Może to Ci się spodoba
Jak dobrać właściwy kontener do naszych potrzeb?
Kontenery są nam potrzebne w wielu sytuacjach. Nie tylko do transportu ciężkich ładunków, ale również podczas remontów czy na budowie. W zależności od tego, co chcemy w nich składować, będziemy
Kalisz – miasto ludzi przedsiębiorczych -Pierwsze Kaliskie Forum Biznesu
W Kaliszu zakończyło się Pierwsze Kaliskie Forum Biznesu. Tematem tegorocznego wydarzenia było umiędzynarodowienie firmy, ekspansja zagraniczna i marketing. Przedsiębiorcy, którzy planują wejście na obce rynki, jak również ci, którzy już
Nowoczesne malowanie proszkowe dla każdego
Lakierowanie proszkowe, kiedyś zarezerwowane głównie dla przemysłu ciężkiego, obecnie staje się dostępne dla wszystkich. Przez ostatnie lata technologia ta, łącząca w sobie zalety tradycyjnych technik malowania z nowoczesnymi rozwiązaniami, zyskuje
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!