Izabelle – nagrody dla najważniejszych wydarzeń muzealnych rozdane

Izabelle – nagrody dla najważniejszych wydarzeń muzealnych rozdane

23 maja, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody w Konkursie na wielkopolskie wydarzenie muzealne roku IZABELLA 2015. Rozdanie nagród towarzyszy Międzynarodowym Dniom Muzeów od 2010 r.

W tym roku uhonorowano muzealników i wydarzenia w czterech kategoriach:

DZIAŁALNOŚĆ WYSTAWIENNICZA – I nagroda dla Muzeum Narodowego w Poznaniu, oddziału Historii Miasta Poznania i wystawy czasowej Nocny Poznań w blasku neonów za atrakcyjność, wyjątkową estetykę i rozmach ekspozycji wystawy, która wpisuje się w debatę o wartościach przestrzeni publicznej i estetyce miasta.

DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA, PROMOCYJNA I MARKETINGOWA – I nagroda dla Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie i projekt edukacyjny „Z archiwum Muzeów w Chełmnie nad Nerem i Żabikowie. Niemiecki obóz zagłady Kulmhof”. Materiały dydaktyczne dla nauczycieli. Tom I za prawidłowy kierunek działań w przedstawieniu trudnej historii, poprzez przygotowanie nauczycieli do krzewienia tej wiedzy.

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA I WYDAWNICZA – I nagrodę otrzymało Muzeum Narodowe Przemysłu i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego w Szreniawie za „Atlas niematerialnego dziedzictwa kulturowego wsi wielkopolskiej” – 8 tomów, kierownik projektu: dr Wojciech Mielewczyk. Jury doceniło realizację prekursorskiego programu badawczego niematerialnego dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, realizującego funkcje naukowo – badawcze muzeum.

KONSERWACJA, OCHRONA DZIEDZICTWA KULTURY, INWESTYCJE -I nagroda dla Muzeum Archeologiczne w Poznaniu za Badania archeologiczne na Starym Rynku w Poznaniu. Doceniono budowanie żywych i otwartych relacji między działaniami naukowymi muzeum, a mieszkańcami miasta, w zakresie badawczo-konserwatorskim.

Przyznano też dyplomy honorowe dla etnografa i muzealnika, Zbigniewa Torońskiego oraz etnografa muzealnika Tadeusza Osyra.

Previous Noc Muzeów w Poznaniu - rzesze Poznaniaków w muzeach i na ulicach
Next W Kębłowie zatrzymano 33-latka - hodował konopie w rowach melioracyjnych

Może to Ci się spodoba

Kultura 0 Comments

Dzieci Jarocina – Luxtorpeda

O Jarocin Festiwalu, od którego dla Luxtorpedy wszystko się zaczęło, o festiwalowych wrażeniach i wspomnieniach kultowych koncertów w latach osiemdziesiątych rozmawiamy z muzykami z zespołu Luxtorpeda: Litzą (wokal, gitara), Drężmakiem

Kultura 0 Comments

62. OKFA za nami – Konin kipiał twórczą energią

„To przygoda z prawdziwą sztuką i percepcją widza” – tak o festiwalu mówi Krzysztof Majchrzak, jeden z najciekawszych polskich aktorów, który od lat wspomaga OKFE. Ludzie filmu nie szczędzą pochwał

Kultura 0 Comments

Pierwsza pula wejściówek dla wielbicieli Krystyny Jandy rozdana

10 minut trwało wydawanie pierwszych 100 bezpłatnych wejściówek na monodram Krystyny Jandy pt. „Biała bluzka”. Chętnych na spotkanie ze sztuką nie brakowało. Kolejka do Centrum Informacji Miejskiej, gdzie wydawana bilety,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź