Detoks alkoholowy – skuteczny sposób na silnego kaca

Detoks alkoholowy – skuteczny sposób na silnego kaca

Detoksykacja alkoholowa to zestaw środków mających na celu usunięcie toksycznych substancji z organizmu człowieka. Dzięki temu objawy odstawienia są znacznie lżejsze, a praca narządów wewnętrznych i układów normalizowana. Uzupełniany jest brak witamin i mikroelementów. Dodatkowo detoksykacja alkoholowa przygotowuje pacjenta do późniejszego leczenia i rehabilitacji. Usuwanie efektów picia przeprowadzane jest przez doświadczonych specjalistów przy użyciu najnowszych leków, co gwarantuje całkowity brak bolesnych odczuć i wysoką skuteczność.

Detoksykacja z uzależnienia

Jaka jest istota detoksykacji i dlaczego jest wykonywana? Całkowite wyleczenie organizmu w wymaga pozbycia się wszystkich pozostałości szkodliwych chemikaliów, które nagromadziły się w czasie picia. Jest to złożony i długotrwały proces, który wymaga wykwalifikowanego nadzoru medycznego. Pozostałości alkoholu mogą utrzymywać się w organizmie nawet do kilku miesięcy. Bez względu na rodzaj substancji, organizm ludzki gromadzi ich pozostałości mniej więcej w ten sam sposób i w ten sam sposób się ich pozbywa. W naszym ciele natura stworzyła bardzo potężny system samooczyszczania. Jednak oddziaływanie różnych czynników zewnętrznych prowadzi do poważnych awarii w działaniu tego mechanizmu – z każdym rokiem coraz gorzej radzi sobie ze swoimi zadaniami. Jeśli dana osoba stale zatruwa się narkotykami lub alkoholem, funkcje te stopniowo całkowicie zanikają. Jeśli w organizmie obecne są szkodliwe substancje, to z czasem słabnie, czemu towarzyszą częste choroby i znaczne pogorszenie samopoczucia. Zjawisko naturalnej detoksykacji organizmu obserwuje się u każdej osoby, która spróbowała narkotyków lub alkoholu. Objawia się przez:

  • obfite pocenie;
  • wysokie ciśnienie krwi;
  • szybkie bicie serca;
  • niestrawność;
  • zwiększone wydzielanie śliny.

Jest to całkowicie normalna reakcja na dostanie się do krwiobiegu substancji toksycznych (narkotyki i alkohol, które są truciznami). Po ich wejściu uruchamiają się wewnętrzne procesy oczyszczania, w wyniku których sam organizm podejmuje działania w celu pozbycia się toksyn. Dzieje się tak podczas prawie każdego spożycia alkoholu. Zasoby organizmu nie są jednak nieograniczone i z czasem procesy detoksykacji spowalniają i szybko się wyłączają.

Wskazania do detoksykacji

Przy użyciu alkoholu, zwłaszcza długotrwałego i niekontrolowanego, rozwija się odurzenie. Jest przyczyną uszkodzenia mięśnia sercowego, nerek, wątroby i komórek mózgowych. Detoksykacja zatrzymuje negatywny wpływ napojów alkoholowych i ich metabolitów na narządy wewnętrzne, sprzyja ich rozpadowi i wydalaniu z organizmu. Procedury i leki są przepisywane ściśle po kompleksowej diagnozie pacjenta. Aby usunąć etanol z organizmu, produkty jego rozpadu i zatrzymać objawy odstawienia, stosuje się:

  • absorbenty (wiążą i usuwają toksyny);
  • kompleksy witaminowo-mineralne (pokrywają deficyt spowodowany spożywaniem napojów alkoholowych);
  • roztwory soli (normalizują równowagę elektrolitów w organizmie);
  • środki uspokajające (poprawiają pracę układu nerwowego, ułatwiają objawy odstawienia);
  • hepatoprotektory (chronią wątrobę podczas detoksykacji);
  • leki przeciw niedotlenieniu (przyczyniają się do nasycenia komórek tkanek tlenem i szybkiej eliminacji toksyn).

Właściwości detoksykacji

Obecnie pojawiła się duża liczba ofert leczenia uzależnień, oferujących usługi w zakresie wyjścia z upijania się i detoksykacji alkoholizmu w domu. Kategorycznie nie zalecamy korzystania z takich procedur, ponieważ przy długotrwałym spożywaniu napojów alkoholowych w ludzkim ciele zachodzą najbardziej złożone procesy biochemiczne. Tylko w szpitalu, gdzie istnieje niezbędna baza medyczna i sprzęt, możliwe jest przeprowadzenie wysokiej jakości detoksykacji z alkoholu. Opracowany przez specjalistów program detoksykacji pomoże usunąć trucizny z organizmu i przywrócić naturalne procesy oczyszczania. Detoksykacja organizmu alkoholizmem obejmuje:

  • konsultacje;
  • analizy kliniczne;
  • kliniczne badanie krwi;
  • ogólna analiza moczu;
  • chemia krwi;
  • badanie krwi na infekcje wirusowe;
  • analiza moczu pod kątem metabolitów (alkohol, opiaty, benzodiazepiny, kannabinoidy, amfetaminy, matamfetaminy);
  • kurs terapii metabolicznej;
  • przebieg terapii infuzyjnej;
  • kurs przeciwutleniający.
Previous Czym jest narkomania?
Next Studia MBA i EMBA w WSB w Poznaniu. Gdy zależy ci na intensywnym rozwoju umiejętności menedżerskich

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Ekskluzywny Menel: Jak wyglądać lepiej w koszuli

Do tego, że mężczyźni przywiązują do swojego wyglądu coraz większą wagę nie trzeba nikogo przekonywać. W poszukiwaniach własnego stylu mają też dziś dużą dowolność. Mogą posiłkować się niezliczonymi źródłami inspiracji,

Life&Style 5 komentarzy

Meble do przedpokoju: zadbaj o dobre pierwsze wrażenie

Przedpokój to miejsce, które żegna cię rano i wita wieczorem. Musi więc być ergonomiczny oraz wyposażony w funkcjonalne meble i dodatki, pozwalające na wygodne przechowywanie odzienia wierzchniego oraz akcesoriów. Sprawdź,

Life&Style 0 Comments

Modne stroje kąpielowe na lato 2022

Podczas wakacji jednym z ważnych ubrań każdej kobiety jest strój kąpielowy. Jak wiadomo moda zmienia się nieustannie. Jaki zatem strój kąpielowy warto kupić sobie na wakacje 2022? Na co zwrócić

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź