Detoks alkoholowy – skuteczny sposób na silnego kaca
Detoksykacja alkoholowa to zestaw środków mających na celu usunięcie toksycznych substancji z organizmu człowieka. Dzięki temu objawy odstawienia są znacznie lżejsze, a praca narządów wewnętrznych i układów normalizowana. Uzupełniany jest brak witamin i mikroelementów. Dodatkowo detoksykacja alkoholowa przygotowuje pacjenta do późniejszego leczenia i rehabilitacji. Usuwanie efektów picia przeprowadzane jest przez doświadczonych specjalistów przy użyciu najnowszych leków, co gwarantuje całkowity brak bolesnych odczuć i wysoką skuteczność.
Detoksykacja z uzależnienia
Jaka jest istota detoksykacji i dlaczego jest wykonywana? Całkowite wyleczenie organizmu w wymaga pozbycia się wszystkich pozostałości szkodliwych chemikaliów, które nagromadziły się w czasie picia. Jest to złożony i długotrwały proces, który wymaga wykwalifikowanego nadzoru medycznego. Pozostałości alkoholu mogą utrzymywać się w organizmie nawet do kilku miesięcy. Bez względu na rodzaj substancji, organizm ludzki gromadzi ich pozostałości mniej więcej w ten sam sposób i w ten sam sposób się ich pozbywa. W naszym ciele natura stworzyła bardzo potężny system samooczyszczania. Jednak oddziaływanie różnych czynników zewnętrznych prowadzi do poważnych awarii w działaniu tego mechanizmu – z każdym rokiem coraz gorzej radzi sobie ze swoimi zadaniami. Jeśli dana osoba stale zatruwa się narkotykami lub alkoholem, funkcje te stopniowo całkowicie zanikają. Jeśli w organizmie obecne są szkodliwe substancje, to z czasem słabnie, czemu towarzyszą częste choroby i znaczne pogorszenie samopoczucia. Zjawisko naturalnej detoksykacji organizmu obserwuje się u każdej osoby, która spróbowała narkotyków lub alkoholu. Objawia się przez:
- obfite pocenie;
- wysokie ciśnienie krwi;
- szybkie bicie serca;
- niestrawność;
- zwiększone wydzielanie śliny.
Jest to całkowicie normalna reakcja na dostanie się do krwiobiegu substancji toksycznych (narkotyki i alkohol, które są truciznami). Po ich wejściu uruchamiają się wewnętrzne procesy oczyszczania, w wyniku których sam organizm podejmuje działania w celu pozbycia się toksyn. Dzieje się tak podczas prawie każdego spożycia alkoholu. Zasoby organizmu nie są jednak nieograniczone i z czasem procesy detoksykacji spowalniają i szybko się wyłączają.
Wskazania do detoksykacji
Przy użyciu alkoholu, zwłaszcza długotrwałego i niekontrolowanego, rozwija się odurzenie. Jest przyczyną uszkodzenia mięśnia sercowego, nerek, wątroby i komórek mózgowych. Detoksykacja zatrzymuje negatywny wpływ napojów alkoholowych i ich metabolitów na narządy wewnętrzne, sprzyja ich rozpadowi i wydalaniu z organizmu. Procedury i leki są przepisywane ściśle po kompleksowej diagnozie pacjenta. Aby usunąć etanol z organizmu, produkty jego rozpadu i zatrzymać objawy odstawienia, stosuje się:
- absorbenty (wiążą i usuwają toksyny);
- kompleksy witaminowo-mineralne (pokrywają deficyt spowodowany spożywaniem napojów alkoholowych);
- roztwory soli (normalizują równowagę elektrolitów w organizmie);
- środki uspokajające (poprawiają pracę układu nerwowego, ułatwiają objawy odstawienia);
- hepatoprotektory (chronią wątrobę podczas detoksykacji);
- leki przeciw niedotlenieniu (przyczyniają się do nasycenia komórek tkanek tlenem i szybkiej eliminacji toksyn).
Właściwości detoksykacji
Obecnie pojawiła się duża liczba ofert leczenia uzależnień, oferujących usługi w zakresie wyjścia z upijania się i detoksykacji alkoholizmu w domu. Kategorycznie nie zalecamy korzystania z takich procedur, ponieważ przy długotrwałym spożywaniu napojów alkoholowych w ludzkim ciele zachodzą najbardziej złożone procesy biochemiczne. Tylko w szpitalu, gdzie istnieje niezbędna baza medyczna i sprzęt, możliwe jest przeprowadzenie wysokiej jakości detoksykacji z alkoholu. Opracowany przez specjalistów program detoksykacji pomoże usunąć trucizny z organizmu i przywrócić naturalne procesy oczyszczania. Detoksykacja organizmu alkoholizmem obejmuje:
- konsultacje;
- analizy kliniczne;
- kliniczne badanie krwi;
- ogólna analiza moczu;
- chemia krwi;
- badanie krwi na infekcje wirusowe;
- analiza moczu pod kątem metabolitów (alkohol, opiaty, benzodiazepiny, kannabinoidy, amfetaminy, matamfetaminy);
- kurs terapii metabolicznej;
- przebieg terapii infuzyjnej;
- kurs przeciwutleniający.
Może to Ci się spodoba
Kołdra sensoryczna (obciążeniowa) – opis, działanie, funkcje
Kołdra obciążeniowa, czyli kołdra sensoryczna, to rodzaj przykrycia dla dzieci o działaniu leczniczym. Jeżeli Twoje dziecko ma chorobę, której objawami są problemy ruchowo-myślowe (np. ADHD, zespół Downa, zespół Aspergera czy
Masz prace przy biurku? Sprawdź jak zadbać o kręgosłup
Praca przy biurku, choć wydaje się być mniej obciążająca niż praca fizyczna, niesie ze sobą wyzwania dla zdrowia kręgosłupa. Długie godziny spędzane w pozycji siedzącej mogą prowadzić do bólu pleców,
Czy estetyka Art Deco ma jeszcze rację bytu w aranżacji wnętrz?
Trendy w projektowaniu wnętrz przychodzą i odchodzą. Tak właściwie na tym polega istota trendów – na zmienności. Art deco, styl popularny w latach 20. i 30. XX wieku, charakteryzował się
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!