WYPEŁNILI ROTĘ ŚLUBOWANIA POLICJANTA

WYPEŁNILI ROTĘ ŚLUBOWANIA POLICJANTA

27 czerwca br. sierż. sztab Artur Szczepankiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego i st. sierż. Robert Szałkiewicz z Wydziału Prewencji konińskiej Policji stanęli przed nie lada wyzwaniem. Otrzymali informację od oficera dyżurnego o tym, by pilnie udać się na wiadukt nad autostradą A 2, gdzie mężczyzna ma zamiar popełnić samobójstwo.

Funkcjonariusze pełniąc służbę, około godziny 13 otrzymali informację o mężczyźnie, który ma zamiar popełnić samobójstwo skacząc z wiaduktu nad autostradą A2.

Zaraz po przybyciu na miejsce zdarzenia zauważyli mężczyznę, który stał po zewnętrznej stronie balustrady. Gdy zauważył funkcjonariuszy, krzyknął do nich, że nie chce mu się żyć. Funkcjonariusze podjęli rozmowę z nim, skutecznie odwracając tym jego uwagę, co pozwoliło na chwycenie go za tułów oraz odzież wierzchnią, w wyniku czego udało się go przeciągnąć na bezpieczną stronę wiaduktu, narażając się tym samym na upadek z wysokości wprost pod jadące pojazdy.

Z ustaleń wynikało jednoznacznie, że 25-letni mężczyzna zamierzał popełnić samobójstwo, napisał nawet list pożegnalny i pozostawił go w samochodzie. Powodem jego samobójczych myśli miały być problemy rodzinne. Policjanci przekazali mężczyznę pogotowiu, które odtransportowało go na SOR w Koninie. Dzięki szybkiej i zdecydowanej funkcjonariuszy, którzy z narażeniem życia podjęli się czynności ratunkowych, udało się zapobiec tragedii i uratowali ludzkie życie.

Previous NIEUMYŚLNE SPOWODOWANIE KATASTROFY - ZARZUT DLA KIEROWCY CIĘŻARÓWKI
Next GROZIŁ I PODPALIŁ, ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Oznaczenia Przemysłowe – Kluczowa Rola w Identyfikacji i Bezpieczeństwie

Oznaczenia przemysłowe odgrywają niezwykle istotną rolę we współczesnych zakładach przemysłowych. Są nie tylko narzędziem identyfikacji i organizacji, ale również kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa oraz efektywności operacyjnej. W tym artykule przyjrzymy

Wiadomości 0 Comments

SZKOLENIA KLAS MUNDUROWYCH

W maju i czerwcu br. uczniowie klas o profilu policyjnym uczestniczyli w dwudniowych warsztatach stacjonarnych organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Zdobyte doświadczenie oraz wspólnie spędzony czas ma zaowocować

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ODZYSKALI 5 SKRADZIONYCH POJAZDÓW

Policjanci z Konina zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 26 i 32 lat. Są to mieszkańcy powiatu konińskiego. Osoby zorganizowały przestępczy proceder legalizowania skradzionych samochodów. Funkcjonariusze odzyskali również 5 pojazdów, które

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź