SZKOLENIE „BEZPIECZNA KOBIETA” ZAKOŃCZONE

SZKOLENIE „BEZPIECZNA KOBIETA” ZAKOŃCZONE

Kolejne szkolenie z cyklu „Bezpieczna Kobieta” za nami. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 100 Pań. Uczestniczki miały okazję poznania m.in. technik samoobrony oraz pomocy przedmedycznej. Ponadto odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki społecznej, ruchu drogowego oraz prawnych i psychologicznych aspektów samoobrony. Na zakończenie każda z Pań otrzymała certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia oraz drobny upominek.

W organizację szkolenia włączyli się przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Przedsięwzięcie objęły patronatem honorowym: Wiceprezydent Miasta Kalisza Pani Karolina Pawliczak oraz Rektor PWSZ w Kaliszu prof. nadzw. dr hab. n. med. Magdalena Pisarska-Krawczyk

Kurs trwał pięć tygodni i adresowany był do wszystkich kobiet, niezależnie od wieku i możliwości fizycznych. Panie w stosunkowo krótkim czasie mogły nauczyć się podstawowych metod zapewnienia sobie bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia

W ramach zajęć uczestniczki mogły nie tylko zadbać o siebie pod względem fizycznym i wzmocnić swój organizm, ale również uodpornić się pod względem emocjonalnym na wystąpienie nagłych, niespodziewanych sytuacji związanych z zagrożeniem ich bezpieczeństwa lub bezpieczeństwa osób bliskich.

Po odbyciu szkolenia każda kursantka powinna wiedzieć jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, jakich sytuacji unikać, w jakich sytuacjach wzmóc uwagę oraz ostrożność, a także kiedy i jakie działania podejmować, aby były one adekwatne do zagrożenia i dawały maksimum szans na wyjście bez szwanku z groźniej sytuacji.

Podczas uroczystego zakończenia szkolenia Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu reprezentował zastępca, odpowiedzialny za pion prewencji – podinsp. Witold Goździewski.

Po raz kolejny program cieszył się dużym zainteresowaniem i zebrał bardzo pochlebne opinie wśród uczestniczek. Na zakończenie kursu panie otrzymały certyfikaty oraz upominki w postaci gazu pieprzowego w żelu, ufundowanego przez Urząd Miejski w Kaliszu.

My ze swojej strony życzymy wszystkim Paniom, aby nigdy nie musiały wykorzystywać nabytych na zajęciach umiejętności.

Previous ARESZT ZA POSIADANIE ZNACZNYCH ILOŚCI NARKOTYKÓW
Next ZATRZYMANY PO 17 LATACH

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

W Poznaniu zatrzymano fałszywego funkcjonariusza CBŚ – działał na Nowym Mieście

Metodą „na funkcjonariusza CBŚ” 52-letni mężczyzna próbował wyłudzić od seniorów mieszkających na Nowym Mieście w Poznaniu kwotę 40 tys. zł. Wpadł dzięki przytomności starszego małżeństwa. Oszust zadzwonił do starszych ludzi

Leszno 0 Comments

Leszno – uroczystości 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Lesznie odbędą się uroczystości 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Oto szczegółowy program: – godz. 16.15 – złożenie kwiatów i oddanie hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego przy Obelisku Armii

Wiadomości 0 Comments

Aerofestival w Poznaniu – dziesiątki powietrznych statków na naszym niebie

Już jutro powitamy gwiazdy polskiego i światowego lotnictwa w Poznaniu. Organizatorzy zapewniają widzom 720 minut pokazów oraz 20 000 m² wystawy statycznej, obecność grup pokazowych i solistów z 8 krajów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź